Wyprawka dla noworodka

Jak zaoszczędzić na wyprawce?

Czytając te wszystkie artykuły o wyprawce dla noworodka być może zastanawiasz się, czy to pora, żeby sprzedać nerkę 😉 Tzw. niezbędnych rzeczy dla dzieciątka wydaje się być od groma i trochę. Do tego, jak spojrzysz na ceny tych produktów, to zaczyna boleć Cię głowa. W takim razie, co zrobić, żeby zaoszczędzić na wyprawce?

Nasza minimalistyczna lista wyprawkowa jest do pobrania tutaj. Do tego o wyprawce mówimy w #7 odcinku naszego podcastu, tam też poruszyłyśmy temat tego, jak nie zbankrutować przy jej kompletowaniu. Tutaj przedstawiamy Wam podsumowanie tego zagadnienia. A ponieważ w Twoim portfelu zostanie trochę więcej pieniędzy, to liczymy na ciepłe słowo w komentarzu lub polecenie tego artykułu 😊

Planowanie wyprawki

Przede wszystkim kluczem do oszczędności jest zaplanowanie, tego co rzeczywiście potrzebujesz Ty i Twoje dziecko. Zastanowienie się także, co jest niezbędne do kupienia przed porodem, a co możesz wpisać na listę ewentualnych zakupów po urodzeniu maluszka, np. dodatkowe ubranka czy smoczek. Dopiero z tą listą przystąp do zakupów.

Rady od innych mam

Jeśli masz wątpliwości, co Ci się przyda, to zapytaj znajomych mam. Najlepiej takich, które mają podobne spojrzenie na tematy zakupowe, co Ty.

Minimalizm

Chcąc oszczędzić na wyprawce najlepiej przyjąć kierunek minimalistyczny. Naprawdę w dzisiejszych czasach brakującą rzecz dla dziecka możesz kupić w kilka chwil. Odnośnie ubranek, to dzieci naprawdę szybko rosną, a my żyjemy w XXI wieku, kiedy każdy ma pralkę w domu. Lepiej mieć mniej ubranek, a lepszej jakości.

Poza tym Twojemu dziecku najbardziej potrzebna jesteś Ty <Serce>

Pożycz lub kup używane

Są takie rzeczy, które z powodzeniem możesz kupić używane, np. łóżeczko, wózek, ubranka. Może też masz możliwość pożyczenia od kogoś choćby części wyprawki? U nas np. ubranka czy wózek wędruje między dziećmi i chwalimy to sobie – finansowo i ze względu na ochronę środowiska.

Wyprzedaż, promocje

Jeśli decydujesz się na kupienie nowych rzeczy, to poluj na wyprzedaże – sezonowe, promocje, black friday (który już niedługo). Naprawdę nie warto kupować czegoś w tradycyjnej cenie.

Można także poszukać mało znanych sklepów (nie sieciówek) lub kupić na allegro, gdzie jest zdecydowanie taniej.

Wielorazowość

Same używałyśmy i używamy pieluch jednorazowych, ale oszczędność na wielorazowych pieluchach jest niepodważalna. Może jeśli nie to, to rozważysz mycie pupy myjkami, a nie chusteczkami jednorazowymi?

Lista prezentowa

Stwórz listę prezentową, na którą wrzucisz wszystkie niezbędne rzeczy, które możesz dostać już po urodzeniu dziecka, np. elektryczna niania, ubranka na później czy zabawki. Powtórzę się, że na początku dziecko potrzebuje tylko Ciebie, na zabawki, książeczki przyjdzie czas. Z czasem też okaże się, czy czegoś więcej potrzebujecie.

Tworząc taką listę z jednej strony masz pewność, że dostaniesz to, co chcesz, z drugiej Twoi goście będą mieć ułatwione zadanie.

Jakość + cena = najlepszy wybór

Kompletując wyprawkę skup się na tym, żeby kupić rzeczy dobre jakościowo w przystępnej cenie. To zaowocuje przy kolejnym dziecku, a jeśli więcej nie planujesz, to może uda Ci się sprzedać swoją wyprawkę.

Na tym nie oszczędzaj!

W całej wyprawce są dwie rzeczy, na których nie warto oszczędzać, a przede wszystkim nie kupować używanych. Chodzi o materac do łóżeczka i fotelik samochodowy. Ten pierwszy nie musi być drogi, ważne żeby był odpowiednio twardy i zapewniał dobre podparcie dla dziecka, nie odkształcał się. Z tego powodu nie kupuj używanego materaca. Nawet jeśli wydaje się w porządku, to zapewne jest odkształcony.

Z kolei dobry fotelik samochodowy to już większy wydatek, ale taki który potencjalnie ma uratować zdrowie, a nawet życie Twojego dziecka. Zaufaj specjalistom i z nimi dokonaj wyboru. Sprawdź, czy fotelik przeszedł testy i jak w nich wypadł.

Nie bój się (raz) zaszaleć!

W tym całym oszczędzaniu i liczeniu budżetu domowego zaszalej choć raz! 😊 Nie bój się kupić ekstra ubranka na specjalne wyjścia, dekoracji do pokoju dziecka czy kocyka za niebotyczne pieniądze. W końcu to wszystko wina hormonów ciążowych! 😉

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, to udostępnij go na swoim facebooku. Dzięki temu inni też go odnajdą w gąszczu Internetów:) A jeśli masz swoje przemyślenia na ten temat, to napisz w komentarzu.

Posts created47

One thought on “Jak zaoszczędzić na wyprawce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top