Park Aleksandry w Krakowie – park i plac zabaw.

Na Park Aleksandry trafiliśmy przypadkowo. Ot, pomyliłam Park Jerzmanowskich, do którego mieliśmy jechać, z Parkiem Aleksandry!:) Mąż jechał, gdzie mu GPS kazał, a ja tam za okno nie patrzyłam.

Pomyłka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo znaleźliśmy bardzo fajne miejsce zarówno do zabawy, jak i na zwykły niedzielny spacer.

Park Aleksandry – lokalizacja i dojazd

Park Aleksandry ulokowany jest w dzielnicy Bieżanów-Prokocim, w dolinie potoku Bieżanowskiego. Najlepiej dojechać do niego od strony ul. Aleksandry, bo właśnie tam zlokalizowany jest plac zabaw. Dla zmotoryzowanych jest dość duży parking zaraz przy parku (my w niedzielę nie mieliśmy problemu, żeby znaleźć miejsce). Obok jest też pętla – przystanek autobusowy Nowy Bieżanów Południe. Z łatwością możecie więc dojechać na miejsce korzystając z komunikacji miejskiej (linie 173, 243, 503).

Park Aleksandry – atrakcje dla dzieci

Park Aleksandry jest stosunkowo duży, jak na parki krakowskie. Jest on poprzecinany alejkami oraz wydeptanymi ścieżkami. Widać, że to stary park, trochę zaniedbany, ale nam się bardzo podoba właśnie ta „naturalność”. Można w nim po prostu spacerować, ale także uprawiać inne aktywności, jak jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze, jogging itp. Są też stoły do szachów i ping-ponga. Jest kilka ławek – moim zdaniem trochę za mało. Wynagradza mi to jednak fakt, że jest dużo miejsca, żeby rozłożyć koc i urządzić sobie piknik.

Bardzo fajnym pomysłem są budki – karmniki dla zwierząt. Można do nich przynieść orzechy czy nasiona. Są też tablice edukacyjne, jakie zwierzęta można spotkać w parku. Nam udało się dostrzec wiewiórkę!

Park Aleksandry – plac zabaw

Największą atrakcją dla dzieci jest oczywiście plac zabaw. Jest to jeden ze Smoczych Skwerów, które nawiązują do legendy o Smoku Wawelskim. Ideą Smoczych Skwerów jest łączenie pokoleń oraz bawienie i uczenie jednocześnie. Ten plac zabaw dokładnie taki jest. Są tu miejsca dla najmłodszych, jak piaskownica, huśtawki, czy małe zjeżdżalnie, oraz większe i bardziej skomplikowane konstrukcje dla starszych dzieci. Także dorośli znajdą coś dla siebie – siłownie na świeżym powietrzu. Całość zabawek utrzymana w jednej stylistyce, nawiązująca właśnie do Smoka Wawelskiego.

Generalnie jeśli chodzi o zabawki i sprzęt, to na tym placu zabaw znajdziecie wszystko, co potrzeba. Ale jest to raczej standardowe wyposażenie, nie to co np. w Parku Krakowskim.

Nawierzchnia placu zabaw to połączenie piasku i amortyzujących płyt. Jest więc bezpiecznie. Całość jest ogrodzona. Na placu zabaw znajduje się też kilka ławek. Wielki plus stanowią drzewa – jest ich dużo i dają sporo cienia w słoneczny dzień.

Jakieś minusy? Dla mnie to właśnie ta siłownia. Niestety moje dziecko jest takie, że bez zapowiedzi może podbiec do kogoś, kto akurat ćwiczy… Guz jest blisko. Z drugiej strony nie liczę na plac zabaw, gdzie mogę dziecko totalnie spuścić z oczu:)

Park Aleksandry – dla kogo?

Park Aleksandry to idealne miejsce dla całej rodziny. Jeśli do tego lubicie „leśne” klimaty, to koniecznie go odwiedźcie… I dajcie znać, czy Wam się podobało!

Posts created47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top