Pomysł na prezent na Dzień Dziecka – idealny w każdym wieku!

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca. Wiesz już, co podarujesz swoim pociechom? A może nadal szukasz pomysłu na prezent na Dzień Dziecka? Czy jesteś w pierwszej grupie, czy bliższa jest Ci odpowiedź nr 2, to i tak zachęcam Cię do przeczytania tego wpisu. Zobacz, jaki jest moim zdaniem idealny pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Idealny, bo sprawdzi się dla dziecka w każdym wieku.

Prezent na Dzień Dziecka

Mój pomysł na prezent na Dzień Dziecka, to pewna idea. Wpadłam na nią, kiedy Teoś miał już roczek. Pomogła mi pewna scena z naszego życia rodzinnego. Otóż, któregoś dnia wchodzę do salonu. A salon, to było miejsce, gdzie w ciągu dnia, Teodor się bawił. Tam były wszystkie jego rzeczy – książki, samochodziki, puzzle, klocki, kredki, kolorowanki, farbki itp. No więc wchodzę do tego salonu i kolejny raz, te wszystkie rzeczy, magicznie, znowu znalazły się na środku pokoju. A przecież obudziliśmy się 15 minut temu?! Żeby dojść do okna i je otworzyć albo muszę wziąć łopatę do odśnieżania i przesunąć tę stertę zabawek, albo nagimnastykować się, jak złodziej przechodzący przez strumienie lasera. Uderzyło mnie, że za niecały miesiąc jest Dzień Dziecka. To oznacza, że sterta zabawek jeszcze się powiększy!

Wtedy mnie olśniło i wtedy znalazłam idealny pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Co to takiego? To CZAS. Temat przegadałam od razu z mężem, który ani nie chciał, ani (powiedzmy to sobie szczerze:)) nie mógł oponować! Podjęliśmy decyzję – zero materialnych prezentów na Dzień Dziecka. Zamiast tego, co roku cały dzień spędzamy z dziećmi. Jeśli trzeba, to bierzemy urlop, dzieci nie idą do żłobka/przedszkola/szkoły. Cały dzień świętujemy, cały dzień jest dla nich! Co wtedy robimy?

Twój czas - najlepszy prezent na Dzień Dziecka

To zależy – od pogody, od ochoty, od wieku dziecka, od budżetu. Przy maluchach wystarczy całodzienna zabawa w domu czy na świeżym powietrzu, a potem np. ulubiony obiad. Przy przedszkolakach czy starszych dzieciach, możecie pomyśleć o czymś ekstra. Kino, sala zabaw, wyprawa w góry, gokarty, wycieczka do lasu, warsztaty dla dzieci – możliwości jest nieskończenie wiele. Najważniejsze jest to, że ten czas spędzacie razem. Że skupiacie maksymalnie swoją uwagę na dziecku. Że wyłączacie się z Waszej codziennej gonitwy.

U nas to sprawdza się świetnie. Julek, jeszcze tego nie odczuwa, ale Teoś już tak. Dla niego największym prezentem jest właśnie taki beztroski dzień z nami, rodzicami. Z jednej strony może się wybawić, wygonić, wyśmiać, z drugiej czuje się ważny dla nas. My z kolei widzimy, jak taki dzień, w którym odcinamy się od codzienności, od natłoku myśli, od planowania i skupiamy się na chłopcach, umacnia więzi z nimi. Dodatkowo zawsze się trafi jakieś smaczne ciacho, czy pójdziemy na lody:) No i najważniejsze, kupka zabawek rośnie trochę wolniej:)

Dla mnie istotne jest też, żeby w chłopcach podtrzymywać te chęci. Że wolą spędzić z nami czas, niż dostać kolejny prezent. Dziecko od małego nakierowane na więzi i chcę to umacniać. Poza tym najpiękniejsza kolekcja, to nie kolekcja zabawek, książek, czy innych rzeczy, ale kolekcja wspomnień. Nowy samochodzik albo się w końcu zepsuje, albo dziecko z niego wyrośnie. Najpiękniejsze wspomnienia zostaną z nim jednak na zawsze.

Droga Mamo, drogi Tato, jeśli zapytasz mnie o idealny prezent na Dzień Dziecka powiem „Twój czas, Twoja uwaga!” Spróbuj wykorzystać ten pomysł. Jeśli nawet nie z okazji Dnia Dziecka, to innego dnia, zróbcie sobie wagary od codzienności!

PS. Ten prezent sprawdzi się i dla dorosłych dzieci!;)

Posts created47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top