Share Week 2019, czyli TO, co najlepsze w Internecie

Zaraz minie nam pierwszy miesiąc blogowania, więc trzeba to uczcić udziałem w jakimś fajnym wydarzeniu!

Share Week pasuje idealnie. W końcu #piąteczekpolecaneczek na stałe zagościł w naszych mediach społecznościowych, bo uwielbiam dzielić się tym, co wartościowe. A tutaj taka akcja! Blogosfera szaleje od polecanek, inspiracji i świetnych miejsc do czytania.

Dom pełen dźwięków

To miejsce, które powstało z miłości i pasji do dzieci oraz muzyki.

Znacie kogoś, kto nie kocha muzyki? Ja nie. Za to znam wiele osób, które chciałby same ją tworzyć, swobodnie śpiewać i tańczyć. Dla mnie „Dom pełen dźwięków” to miejsce, które pokazuje, że narodziny dziecka mogą być świetną motywacją, by zacząć to robić. Wychowanie przez muzykę, to spora dawka radości i dobrej zabawy dla dziecka i rodziców. A jak już przy dziecku nabierzemy luzu i dystansu do swoich umiejętności wokalnych, czy tanecznych, to potem jest już z górki 😉

WARTO PRZECZYTAĆ:

Czy mogę śpiewać dziecku, jeśli sam fałszuję?

Jak umuzykalniać dziecko w domu?

Szpinak robi blee

Najlepsze miejsce w sieci na temat pozytywnego żywienia dzieci i… rodziców!

„Szpinakowa”, jak mówimy z Anią o Zuzi Anteckiej, to moja ogromna inspiracja. Nikt tak nie poukładał mi dobrze relacji z jedzeniem jak ona. Do tego ostatnio jej artykuły zaczął czytać mój mąż – szykuje się u nas w domu rewolucja na talerzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Różnorodność – pierwszy z filarów zdrowego żywienia.

Co z tym deserem? 5 ważnych powodów, dla których na deser nie trzeba zasłużyć!

Nishka

Życie rodzinne okraszone humorem, psychologią i socjologią.

Tutaj nie znajdziecie „pitu pitu”, Nishka w swoich artykułach na temat psychologii i socjologii bazuje na konkretnej wiedzy i przekazuje ją w bardzo spójny, jasny, przyjemny i humorystyczny sposób. O rodzicielstwie mówi jak jest, a na jej Instagramie można czasami (często?;)) zobaczyć chaos, jaki w domu potrafi wprowadzić dwuipółlatek.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Zamiast być córki adwokatem, byłam katem – historia ku przestrodze

Co zaszczepiamy naszym dzieciom?

Im mniej czasu mam na przeglądanie treści w Internecie, tym częściej łapię się na tym, że coraz więcej w nim wartościowych, przemyślanych i merytorycznie przygotowanych miejsc. Dlatego cieszę się, że do Share Week przyjęłam kryterium „życie-rodzina”. Wybór okazał się dużo prostszy!

Na koniec chciałam wspomnieć jeszcze o dwóch miejscach w sieci, które ostatnio lubię odwiedzać. Nie wpadły one do oficjalnego Share Week, bo wysyłałam na nie głosy w konkursie Gala Twórców.

Wymagające.pl– Blog psycholożki, Magdaleny Komsty. Świetne artykuły, webinary, live dla rodziców dzieci do 3. roku życia, które chcą od swoich opiekunów trochę więcej siły i zaangażowania niż „standardowe” dziecko 😉

Worqshop – Kasię głównie oglądam na Instagramie i jest ona dla mnie sporą dawką inspiracji do kreatywnej działalności w życiu. Nie tylko zabaw z córką, ale również czasu, jaki spędzam sama ze sobą.

Trzymajcie kciuki za dziewczyny i dzielcie się swoimi fajnymi miejscami w Internecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top